NR 64

Wilno. Ostra Brama, 1929

Autolitografia, papier
49.00 x 34.80 cm

sygnowany oł. l.d.: Ignacy Pinkas

Cena wywoławcza: 250 zł

CENA UZYSKANA: 1000 zł

Plansza pochodzi z teki Wilno. W autolitografiach barwnych, wydanej w Krakowie przez A. Pruszyńskiego w nakładzie 100 egzemplarzy. Grafika powstała na podstawie olejnej pracy Pinkasa, ofiarowanej Józefowi Piłsudskiemu przez artystę. Wisiał w dworku „Milusin" w Sulejówku. Przez lata uważana za zaginioną, odnaleziona w pałacu w Helenowie – ośrodku Ministerstwa Obrony Narodowej, w 2015 wróciła do Sulejówka.
M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 266, poz. 438.
STAN ZACHOWANIA
Grafika w dobrym stanie, nie konserwowana.
STAN ZACHOWANIA