NR 74
Warszawa. Rynek Starego Miasta, 1917
Litografia, papier
34.50 x 31.00 cm
sygn. oł. p.d.: J. Tom 1917; l.d.: tytuł.
Józef Tom (1883 - 1962) -
Tom Józef (1883-1962): grafik, rysownik; studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u E. Trojanowskiego), w Monachium i Berlinie; zajmował się głównie sztuką użytkową; jest autorem pierwszych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości banknotów i znaczków pocztowych; projektował plakaty, ekslibrisy (3 zbiory: 1924, 1933, 1938), grafikę książkową; i okładki książek; od l. 30....