NR 78

Dolnoślązak w płaszczu i kapeluszu, przełom XIX i XX wieku

Drewno bejcowane oryginalnie na matowy brąz
38.00 x 6.00 cm

Praca niesygnowana

Cena wywoławcza: 600 zł
Stylizowana figurka mężczyzny w długim płaszczu, wysokich butach z cholewkami i meloniku. Tego typu rzeźbiarskie pamiątki (prócz postaci turystów czy ducha gór Ruebezahla) były popularne na turystycznych szlakach Dolnego Śląska przed rokiem 1914. Kupowano je w lokalnych warsztatach.
STAN ZACHOWANIA
Brak elementu pierwotnie trzymanego w ręku
STAN ZACHOWANIA