NR 78
Dolnoślązak w płaszczu i kapeluszu, przełom XIX i XX wieku
Drewno bejcowane oryginalnie na matowy brąz
38.00 x 6.00 cm
Praca niesygnowana
Cena wywoławcza:
600 zł
Stylizowana figurka mężczyzny w długim płaszczu, wysokich butach z cholewkami i meloniku. Tego typu rzeźbiarskie pamiątki (prócz postaci turystów czy ducha gór Ruebezahla) były popularne na turystycznych szlakach Dolnego Śląska przed rokiem 1914. Kupowano je w lokalnych warsztatach.
STAN ZACHOWANIA
Brak elementu pierwotnie trzymanego w ręku
STAN ZACHOWANIA