NR 101

Jan Tarasin (1926 - 2009)

Kompozycja serii "Magazyny", 1977

Serigrafia
40.00 x 30.00 cm

sygn. długopisem. p.d.: J. Tarasin 77.

Cena wywoławcza: 650 zł

CENA UZYSKANA: 850 zł

Jan Tarasin (1926 - 2009) -

Malarz, grafik, rysownik, fotograf, autor filozoficznych esejów o sztuce. Studiował w krakowskiej ASP (u W. Taranczewskiego i Z. Pronaszki); od 1962 jest członkiem Grupy Krakowskiej; w l. 1963-1967 był wykładowcą krakowskiej ASP, od 1967 pracuje w warszawskiej ASP (od 1985 profesor; w l. 1987-1990 rektor); jego wczesna twórczość pozostawała pod wpływem koloryzmu z...