NR 12
Akwarela, karton
23.00 x 32.00 cm
; nie sygn
PROWENIENCJA
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Roman Heger (1909 - 1993) -
W latach 1931-1936 studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuki Pięknych w pracowniach Władysława Jarockiego oraz Ignacego Pieńkowskiego. Po ukończeniu studiów, w 1938 wyjechał do Włoch. Od 1939 pracował na macierzystej uczelni, jako asystent. W czasie wojny angażował się w działalność konspiracyjną Związku Walki Zbrojnej i AK. Po zakończeniu wojny został skazany na karę śmierci,...