NR 28
Pejzaż zimowy z Istebnej, 1921
Olej, tektura
26.50 x 27.00 cm
sygn. p.d.: Istebna, J. Wałach, 1921
Cena wywoławcza:
1800 zł
CENA UZYSKANA: 1800 zł
Jan Wałach uczył się w zakopiańskiej Szkole Rzemiosła Artystycznego, studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Józefa Mehoffera, Juliana Fałata, Ferdynanda Ruszczyca, Jana Stanisławskiego (1904–1908).
Studia uzupełniał w Paryżu. „Odkryty" i systematycznie promowany przez Jerzego Warchałowskiego, wystawiał swe prace na wystawach zbiorowych w Krakowie, Katowicach i Warszawie. W Istebnej na Andziołówce można zwiedzać Muzeum Biograficzne J. Wałacha.
STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona
STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona
Jan Wałach (1884 - 1979) -
Grafik, malarz i rzeźbiarz; uczył się w zakopiańskiej Szkole Przemysłu Drzewnego; w l. 1904-1908 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u J. Mehoffera, a w l. 1908-1910 w Paryżu; systematycznie promowany przez J. Warchałowskiego, wystawiał prace na wystawach zbiorowych w Krakowie, Katowicach i Warszawie; sławę przyniosły mu obrazy, rysunki i drzeworyty, w których utrwalał...