NR 59

Zofia Fijałkowska (1909 - 1989)

Napad zbójników, 1951

Drzeworyt na tincie
23.50 x 16.50 cm

sygn. oł. p.d.: Zofia E. Fijałkowska, datowany l.d.: 1951.

Cena wywoławcza: 450 zł

Praca znana również jako „Harnasie”.

Zofia Fijałkowska (1909 - 1989) - Graficzka i malarka; 1927-1938 studiowała w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie (u W. Skoczylasa, E. Bartłomiejczyka, S. Ostoja-Chrostowskiego); debiutowała na II Międzynarodowej Wystawie Drzeworytów w Warszawie w 1936. W latach 1936-1939 była członkiem grupy grafików „Czerń i Biel”; przed 1939 uprawiała głównie drzeworyt (Sarny w lesie, 1937; Niedźwiedź, 1938);...