NR 62

Bogna Krasnodębska-Gardowska (1900 - 1986)

Ptaki w sidłach IV, 1958

Drzeworyt na bibule
24.50 x 20.50 cm

sygn. oł. p.d.: BKrasnodębska, l.d.: data i tytuł.

Cena wywoławcza: 800 zł *
A. Pietrzak, “Mistrzyni współczesnego drzeworytu”, Warszawa 1999, kat. 128.
STAN ZACHOWANIA
Grafika w dobrym stanie zachowania, w narożach podklejona do papieru podkładowego żółtymi fragmentami takśmy [stare podklejenia]; lekko
STAN ZACHOWANIA
Bogna Krasnodębska-Gardowska (1900 - 1986) - Graficzka; studiowała w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie (u W. Skoczylasa); była członkiem stowarzyszenia Ryt (od 1925); tworzyła głównie drzeworyty barwne o tematyce religijnej, rodzajowej i pejzażowej. Inspirowała ją sztuka ludowa.