NR 74

Adam Młodzianowski (1917 - 1985)

Fryderyk Chopin, lata 40. XX wieku

Drzeworyt, bibuła
14.50 x 9.50 cm

sygn. oł. l.d.: A. Młodzianowski.

Cena wywoławcza: 450 zł
PROWENIENCJA
Praca z austriackich zbiorów współtwórców kolekcji polskiej grafiki w wiedenskiej Albertinie.
STAN ZACHOWANIA
W prawym i lewym górnym rogu, na marginesie ślady podklejenia, bez szkody dla kompozycji.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Adam Młodzianowski (1917 - 1985) - Polski artysta plastyk. Zajmował się grafiką książkową, drzeworytem, aranżacją wnętrz muzealnych. Był członkiem Grupy Dziewięciu Grafików (1947-1960) i profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.