NR 74
Fryderyk Chopin, lata 40. XX wieku
Drzeworyt, bibuła
14.50 x 9.50 cm
sygn. oł. l.d.: A. Młodzianowski.
PROWENIENCJA
Praca z austriackich zbiorów współtwórców kolekcji polskiej grafiki w wiedenskiej Albertinie.
STAN ZACHOWANIA
W prawym i lewym górnym rogu, na marginesie ślady podklejenia, bez szkody dla kompozycji.
Adam Młodzianowski (1917 - 1985) -
Polski artysta plastyk. Zajmował się grafiką książkową, drzeworytem, aranżacją wnętrz muzealnych. Był członkiem Grupy Dziewięciu Grafików (1947-1960) i profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.