NR 77

Stefan Mrożewski (1894 - 1975)

Cud u św. Anny (Legendy Warszawy), 1937

Drzeworyt, bibuła
26.50 x 20.00 cm

sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend Warszawy, pł. p.d.: MS.

Cena wywoławcza: 1000 zł
A. Pietrzak, „Czarodziej rylca”, Warszawa 2004, poz. 182.
STAN ZACHOWANIA
Lekkie zakwaszenie bibuły
STAN ZACHOWANIA
Lekkie zakwaszenie bibuły
Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...