NR 1

Roman Bratkowski (1869 - 1954)

Kapliczka na brzegu morza, lata 30 XX w.

olej, tektura malarska
31.00 x 39.70 cm

sygn. p.d.: R. Bratkowski

Cena wywoławcza: 2400 zł
Obraz z okresu włoskiego, dynamiczna scena łącząca burzliwe fale Morza Śródziemnego z sielską kapliczką Matki Boskiej wkomponowaną w zarośnięty glicyniami kamienny mur.
Roman Bratkowski (1869 - 1954) - Pejzażysta; w latach 1888-1890 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, pod kierunkiem F. Szynalewskiego i W. Łuszczkiewicza. Studiował w Akademii wiedeńskiej u Ch. Griepenkerla i A. Eisenmengera, a w latach 1894-1896 (a także później) w szkole A. Ažbégo w Monachium. Do 1919 mieszkał we Lwowie