NR 14

Witold Damazy Damasiewicz (1919 - 1996)

Sternik, 1978

Olej, płótno
90.00 x 70.00 cm

sygn.. pd. monogramem wiązanym; na odwrocie autorski opis pracy

Cena wywoławcza: 4000 zł
STAN ZACHOWANIA
Autorska oprawa.
STAN ZACHOWANIA
Autorska oprawa.
Witold Damazy Damasiewicz (1919 - 1996) - Malarz; studiował w ASP w Krakowie (m.in. u Z. Pronaszki i Z. Radnickiego); w 1955 uczestniczył w Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki w Arsenale; początkowo realizował obrazy figuratywne, inspirowane obserwacją natury, od l. 60. tworzył w konwencji bliskiej surrealizmowi i abstrakcji, jego późne kompozycje przypominają ikony; prace artysty charakteryzują się ekspresją formy i...