NR 3

Tadeusz Korotkiewicz (1904 - 1943)

Łodzie rybackie o wschodzie słońca, lata 20. XX w.

Olej, tektura
30.00 x 39.70 cm

sygn.. p.d.: T. Korotkiewicz

Tadeusz Korotkiewicz (1904 - 1943) -
Krakowski malarz, zamordowany w Auschwitz w 1943. W 1922 ukończył gimnazjum klasyczne w Brzesku Starym. W l. 1925- 30 studiował w krakowskiej ASP kolejno u Władysława Jarockiego, Fryderyka Pautscha, Wojciecha Weissa. Malował sceny rodzajowe, portrety, widoki wybrzeża Bałtyku.