NR 5

Wojciech Weiss (1875 - 1950)

Wenecja. Canal Grande, 1913

Pastel, ołówek, papier
24.00 x 34.50 cm

sygn. p.d.: WW; na odwrocie owalna pieczęć i numer kolekcjonerski.

Cena wywoławcza: 4000 zł

CENA UZYSKANA: 4000 zł

Wojciech Weiss (1875 - 1950) -
Malarz i grafik, jeden z najwybitniejszych polskich artystów 1. połowy XX w., reprezentant ekspresjonizmu; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (m.in. u W. Łuszczkiewicza, J. Matejki i L. Wyczółkowskiego) i w Paryżu; odbył podróże artystyczne do Paryża, Florencji i Rzymu; w 1900 na Wystawie Światowej w Paryżu; równolegle z malarstwem...