NR 7

Slavi (Sławomir Chrystow)

Bożek podróży morskich, 2010

Linoryt, papier
29.00 x 21.00 cm

sygn. oł. p. d.: S. Chrystow 2010; l.d. tytuł, śr. d. nr odbitki: 4/35 oraz pieczątka autorska artysty z monogramem: SCH

Cena wywoławcza: 600 zł
Praca krakowskiego artysty - malarza i grafika, wirtuoza linorytu, miłośnika dawnych technik malarskich, chętnie sięgającego po tematy i formy zaczerpnięte ze sztuki włoskiego i północnego renesansu, Orientu, legend i baśni. Dzieła Chrystowa były wystawiane m.in. w Rzymie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w pałacu w Łańcucie.
Grafika kaszerowana.
PROWENIENCJA
Grafika bezpośrednio od artysty.
Grafika kaszerowana.
PROWENIENCJA
Slavi (Sławomir Chrystow) - Artysta polsko-bułgarski o orientalnych korzeniach, miłośnik dawnych technik malarskich, chętnie sięgającego po tematy i formy zaczerpnięte ze sztuki włoskiego i północnego renesansu, Orientu, legend i baśni.