NR 8

Roman Bratkowski (1869 - 1954)

Laguna [wenecka], 1925

Olej, płótno
45.50 x 60.00 cm

sygn.. p.d.: R. Bratkowski, Laguna 1925.

Cena wywoławcza: 5000 zł
STAN ZACHOWANIA
Efektowna rama, stara metka Salonu DESY.
STAN ZACHOWANIA
Roman Bratkowski (1869 - 1954) - Pejzażysta; w latach 1888-1890 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, pod kierunkiem F. Szynalewskiego i W. Łuszczkiewicza. Studiował w Akademii wiedeńskiej u Ch. Griepenkerla i A. Eisenmengera, a w latach 1894-1896 (a także później) w szkole A. Ažbégo w Monachium. Do 1919 mieszkał we Lwowie