NR 8
Olej, płótno
45.50 x 60.00 cm
sygn.. p.d.: R. Bratkowski, Laguna 1925.
STAN ZACHOWANIA
Efektowna rama, stara metka Salonu DESY.
Roman Bratkowski (1869 - 1954) -
Pejzażysta; w latach 1888-1890 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, pod kierunkiem F. Szynalewskiego i W. Łuszczkiewicza. Studiował w Akademii wiedeńskiej u Ch. Griepenkerla i A. Eisenmengera, a w latach 1894-1896 (a także później) w szkole A. Ažbégo w Monachium. Do 1919 mieszkał we Lwowie