NR 9

Max  Schonberg (ur. 1888)

Fal przypływu, 1915

Olej, płótno naklejone na tekturę
31.00 x 57.50 cm

Na odwrocie naklejki wystawowe Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (1915), Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki TPSP, DESY.

Cena wywoławcza: 5000 zł
Rzadka praca artysty pochodzenia żydowskiego, urodzonego w Krakowie (1888)
STAN ZACHOWANIA
Efektowna rama wykonana w zakładzie galanteryjno-introligatorskim Roberta Jahody w Krakowie (na odwrocie naklejka zakładu ramiarskiego).
STAN ZACHOWANIA
Max  Schonberg (ur. 1888) - Malarz pochodzenia żydowskiego, urodzony w w Krakowie. Studiował w Krakowskiej ASP u Malczewsiego, Mehoffera, Dębickiego i Laszczki.