NR 12

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Dziecinne Zoo, 1929

Piórko, sepia, papier żeberkowy
24.00 x 31.50 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 32000 zł
Subtelny szkic piórkiem do kompozycji olejnej reprodukowanej w książce Władysławy Jaworskiej, Tadeusz Makowski, Ossolineum 1976, il. obrazu olejnego nr 50.

STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry stan zachowania.

STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry stan zachowania.
Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.