NR 16

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Węglarz, 1932

Akwarela, piórko, sepia
29.00 x 35.00 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 44000 zł

Grupa wybitnych realizacji artystyi to słynna galeria „typów ludzkich”: Szewc, Piekarz, Rybak. W tym nurcie mieści się też oferowany Węglarz.

Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.