NR 27

Jan Kanty Gumowski (1983 - 1946)

Fragment bazaru przy Bramie Grodzkiej, 1918

Litografia barwna
57.00 x 40.00 cm

sygn. pł. l.d., tamże tytuł i datowanie

Cena wywoławcza: 250 zł
Praca z teki „Motywy architektury polskiej", zeszyt III „Lublin", Kraków 1918
Grońska, s. 231-232.
STAN ZACHOWANIA
Stan zachowania: lekki foksing.
Grońska, s. 231-232.
STAN ZACHOWANIA
Jan Kanty Gumowski (1983 - 1946) -
Malarz, rysownik, grafik. Studiował w krakowskiej ASP u J. Mehoffera, K. Laszczki oraz we Włoszech 1911-12, w Monachium 1913-14, i w Paryżu. Malował portrety, pejzaże, a zwłaszcza zabytki architektoniczne. W latach 1915-1928 wydał kilka tek litograficznych z widokami zabytków architektury polskiej. W czasie I wojny światowej walczył w I Brygadzie...