NR 4

Annibale Carraci (1560 - 1609)

Cierniem koronowanie, 1606

Akwaforta
17.70 x 13.00 cm

sygn.. pł. l.d.: Annib. Varraccius et fecit 1600, p.d.: Nico. Van Aelst for Roma. Stan III/IV.

Cena wywoławcza: 4000 zł
Bartsch t. XVIII, nr 3; M. Bury, Print in Italy 1550-1620, The British Museum Press 2001, nr 50, s. 86-87 (il.)

S.W. Reed, R. Wallace, Italian Etchers of the Renaissance and Baroque, Boston 1898, nr 53, s. 111-112 (il.)

D. Grazia Bolin, Prints and Beleted Drawings by the Carracci Family, Washington 1979, s. 468-469 (il.).
STAN ZACHOWANIA
Grafika przycięta, podklejona na trzech narożach.

STAN ZACHOWANIA
Annibale Carraci (1560 - 1609) -

Włoski malarz, rysownik, grafik i freskant okresu wczesnego baroku, główny przedstawiciel szkoły bolońskiej, współzałożyciel Akademii Carraccich, twórca nowożytnej karykatury, brat Agostina Carracciego, kuzyn Ludovica Carracciego.