NR 41

Stefan Mrożewski (1894 - 1975)

Les sonnets du Toubib. Bois originaux de Stephane Mrozewski, 1946

Cena wywoławcza: 500 zł
Wydawnictwo La Tournelle, Paris 1946; 8° (19,5 x 13,5 cm), s. 46. Wydawnictwo zawiera 37 oryginalnych drzeworytów artysty, głównie o tematyce erotycznej; oprawa oryginalna, broszurowa; egz. nienumerowany; stan bardzo dobry.
A. Pietrzak, „Czarodziej rylca", Warszawa 2004, poz. 304.
Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...