NR 50
Tusz, kredka, ołówek
43.00 x 30.50 cm
sygn. p.d.: K. Frycz 1904.
Szkic do „Teki Melpomeny" Kraków 1904.
Niezwykła rzadkość, po raz pierwszy na rynku sztuki projekt grafiki do słynnej teki.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.