NR 50

Karol Frycz (1877 - 1963)

Marian Jednowski w sztuce Anczyca „Kościuszko pod Racławicami”, Andrzej Mielewski jako Kościuszko, 1904

Tusz, kredka, ołówek
43.00 x 30.50 cm

sygn. p.d.: K. Frycz 1904.

Cena wywoławcza: 2200 zł *
Szkic do „Teki Melpomeny" Kraków 1904.

Niezwykła rzadkość, po raz pierwszy na rynku sztuki projekt grafiki do słynnej teki.

Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.