NR 51
Kazimierz Kamiński jako Mefisto w sztuce Goethego „Faust”, 1904
Tusz, kredka, ołówek
49.00 x 31.00 cm
sygn. p.d.: K. Frycz.
Szkic do „Teki Melpomeny" Kraków 1904.
Niezwykła rzadkość, po raz pierwszy na rynku sztuki projekt grafiki do słynnej teki (ostatecznie nie zrealizowany w postaci grafiki).
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.