NR 55

Karol Frycz (1877 - 1963)

Honorata Leszczyńska jako gość Zielonego Balonika 30 XI 1905, 1905

Kredka, tusz, ołówek, papier
42.00 x 29.50 cm

sygn. p. d.: K. Frycz

Cena wywoławcza: 2000 zł *
Na odwrocie szkic postaci. Praca z cyklu: z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.