NR 59

Karol Frycz (1877 - 1963)

Witold Noskowski przy pianinie, 1905

Kredka, tusz, ołówek, papier
42.00 x 30.00 cm

sygn. l. g.: K. Frycz 1905

Cena wywoławcza: 2400 zł
W. Noskowski ps. Taper (1873-1939) dziennikarz, krytyk literacki, teatralny i muzyczny. Współzałożyciel "Zielonego Balonika". Współtwórca i kompozytor muzyki do większości programów kabaretu.

Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.

Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.