NR 61
Ludwik Solski w sztuce “Wieczór Trzech Króli” W. Szekspira, 1906
Tusz, kredka, ołówek, papier
43.00 x 30.50 cm
sygn. oł. l. d.: K. Frycz
Ludwik Solski (1855-1954) jeden z najwybitniejszych polskich aktorów w historii.
Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.