NR 63
Hrabia Stanisław Tarnowski, 1911
Tusz, kredka, ołówek, papier
42.50 x 30.50 cm
sygn. oł. p. d.: K. Frycz 1911
Cena wywoławcza:
2200 zł
*
Na odwrocie szkic ołówkiem postaci.
Stanisław Tarnowski (1837-1917) historyk literatury, krytyk literacki, publicysta polityczny, przywódca konserwatystów krakowskich, profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.