NR 64

Karol Frycz (1877 - 1963)

Ludwik Solski, jako hr. Ziemowit w sztuce Lucjana Rydla “Bodenheim”, 1907

Tusz, kredka, ołówek, papier
43.00 x 30.50 cm

sygn. p. d.: K. Frycz.

Cena wywoławcza: 2200 zł *
Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.