NR 65
Ludwik Solski jako Fryderyk Wielki, 1908
Akwarela, tusz, ołówek, papier
42.00 x 29.50 cm
sygn. oł. p. d.: K. Frycz
Na odwrocie szkic ołówkiem postaci. Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.