NR 69
Tusz, gwasz, ołówek
sygn. p. d.: K. Frycz
Cena wywoławcza:
1600 zł
*
Zenon Przesmycki, ps. Miriam (1861-1944), poeta, tłumacz, krytyk literacki i artystyczny okresu Młodej Polski, odkrywca i wydawca twórczości Cypriana Kamila Norwida. Redaktor "Chimery", największego osiągnięcia.
Praca z cyklu: z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.