NR 71
Walc, II akt “Grubych Ryb” M. Bałuckiego, 1911
Akwarela, tusz, kredka, papier
42.00 x 29.50 cm
sygn. p. d.: K. Frycz 1911.
Scena z udziałem Mieczysława Frenkiela (1858-1935), Stanisławy Lubicz Sarnowskiej (1891-1958) i Kazimierza Kamińskiego (1865-1928) aktorów m. in. Teatru Rozmaitości w Warszawie.
Na odwrocie szkic z M. Frenkielem.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.