NR 8

Aegidius Sadeler II (1570 - 1629)

Synal Chaen, 1604

Miedzioryt, papier
23.00 x 14.90 cm

sygn. pł. d. (pod opisem alfabetem arabskim): S. Caes. M.tis Sculptor Aegidius Sadeler ad vivum delineavit Pragae.

Cena wywoławcza: 800 zł

Portret perskiego ambasadora na dworze cesarza Rudolfa II. Wizerunek w owalu, wokół opis: Synal Chaen Serenissimus Princeps in Persia, Magni Sophi Regis Persarum ad Augustum Caesarem Rudolphum II. Legatus; pod portretem nota: cum privil S Cae M.tis / Anno M.D.C.IIII.

The Burlington Magazine, t. 37-38, s. 243
Hollstein 281 I.
STAN ZACHOWANIA
Portret wtórnie wklejony w graficzną ramę z kompozycją architektoniczną (w górnych narożnikach ślady podklejenia).

Hollstein 281 I.
STAN ZACHOWANIA
Aegidius Sadeler II (1570 - 1629) - Malarz i nadworny rytownik cesarza Rudolfa II Habsburga, autor m.in. panoramy Pragi.