NR 80
Mury Wawelu. Pawilon gotycki, 1937
Akwarela, tusz, papier
30.00 x 26.50 cm
sygn.. piórkiem l. d.: Wł Bielecki – Bielecki, 12 X 1937
Akwarele artysty są bardzo rzadko spotykane na rynku aukcyjnym.
Władysław Bielecki (1896 - 1943) -
Grafik, malarz i pedagog; studiował w Monachium; specjalizował się w drzeworycie barwnym, pozostając pod wpływem drzeworytu japońskiego i krakowskiej szkoły pejzażu; uprawiał drzeworyt i linoryt barwny, których tematami są najczęściej architektura i pejzaże; zagadnieniem absorbującym artystę były eksperymenty kolorystyczne i świetlne.