NR 87

Franciszek Starowieyski (1930 - 2009)

Oni. Intermedium po I akcie, 1978

Węgiel, pastel, papier
78.00 x 101.50 cm

sygn. monogramem wiązanym d.: FS oraz tyt

Cena wywoławcza: 6000 zł
Praca podklejona bibułką japońską; pod i nad kompozycją opisy inscenizatorskie. Rysunek stanowi projekt scenografii do spektaklu "Oni" według Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawionego 30 I 1978 w teatrze Ateneum w Warszawie (reż. Piotr Paradowski).
STAN ZACHOWANIA
Po konserwacji.
STAN ZACHOWANIA
Po konserwacji.
Franciszek Starowieyski (1930 - 2009) -
Malarz, grafik, scenograf, współtwórca polskiej szkoły plakatu; studiował w Akademii Sztuk Pięknych  w Krakowie (u Wojciecha Weissa) i Warszawie (u Michała Byliny).