NR 10
Olej, tektura
50.00 x 37.00 cm
sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1932. Na odwrocie fragment pieczęci firmy Aleksandrowicz.
Jerzy Kossak (1886 - 1955) -
Kossak Jerzy (1886-1955): malarz; syn Wojciecha, wnuk Juliusza, brat M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i M. Samozwaniec; studiował w pracowni ojca i dziadka; pracował w Krakowie; w czasie I wojny światowej służył w armii austriackiej; realizował głównie kompozycje batalistyczne, m.in. o tematyce napoleońskiej (Żołnierze Wielkiej Armii, ok.1930; Napoleon nad rzeką, 1927) oraz legionowej...