NR 21

Zbigniew Pronaszko (1885 - 1958)

Drzewo

Akwarela, papier
32.50 x 27.00 cm

sygn. p. d.: Z. P. / z. pronaszko

Zbigniew Pronaszko (1885 - 1958) - Pronaszko Zbigniew (1885-1958): malarz, rzeźbiarz, scenograf, jeden z najważniejszych artystów okresu formizmu; brat Andrzeja; studiował na ASP w Krakowie (u T. Axentowicza i J. Malczewskiego); w 1907 odbył podróż artystyczną do Wiednia, Monachium, Paryża; mieszkał w Krakowie, był znaną postacią awangardowego środowiska; w 1917 stworzył wraz z bratem oraz T. Czyżewskim ugrupowanie >...