NR 23

Witold Rzegociński (1883 - 1969)

Portret dra Józefa Sędzielowskiego, 1907

Olej, płótno
82.00 x 70.00 cm

opis autorski na odwrocie. Naklejka wystawowa TPSP w Krakowie z roku 1907.

Witold Rzegociński (1883 - 1969) - Polski malarz, witrażysta, medalier i grafik. Polski malarz, witrażysta, medalier i grafik. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem m.in. Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Unierzyskiego. W 1903 ukończył otrzymał dyplom i wyjechał do Paryża gdzie w "Ecole Nationale et Speciale de Beaux Arts" kontynuował naukę grafiki. Jego twórczość obejmuje...