NR 25
Olej, płótno naklejone na tekturę
31.00 x 57.50 cm
Na odwrocie naklejki wystawowe Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (1915), Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki TPSP, DESY.
Rzadka praca artysty pochodzenia żydowskiego, urodzonego w Krakowie (1888)
STAN ZACHOWANIA
Efektowna rama wykonana w zakładzie galanteryjno-introligatorskim Roberta Jahody w Krakowie (na odwrocie naklejka zakładu ramiarskiego).
Max Schonberg (ur. 1888) -
Malarz pochodzenia żydowskiego, urodzony w w Krakowie. Studiował w Krakowskiej ASP u Malczewsiego, Mehoffera, Dębickiego i Laszczki.