NR 26
Przy krzyżu na rozstajach, lata 20. XX wieku
Akwarela, papier czerpany, karton
17.00 x 32.00 cm
sygnowany lewy dół: A. Setkowicz; na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego Hermana Kornhausera w Krakowie.
Adam Setkowicz (1876 - 1945) -
Setkowicz Adam (1876-1945): malarz, pejzażysta i akwarelista; studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1891-1894) pod kierunkiem T. Axentowicza; popularność zawdzięczał tematom takim jak sanny, zaprzęgi końskie, polowania, które malował na tle rodzimych pejzaży; znany z licznych reprodukcji w czasopismach ilustrowanych oraz kart pocztowych jest...