NR 30

Jan Szancenbach (1928 - 1998)

Harenda – kładka nad potokiem, 1998

Pastel, papier
50.50 x 46.00 cm

sygn. p.d.: Szancenbach

Cena wywoławcza: 3600 zł *
Praca z cyklu „Przedwiośnie XI".
Jan Szancenbach (1928 - 1998) -
Malarz, grafik; przedstawiciel koloryzmu bliskiego abstrakcji; studiował w krakowskiej ASP (u. W. Weissa i E. Eibischa); od 1948 wykładowca ASP; malował głównie pejzaże, widoki wnętrz, martwe natury, akty, kompozycje figuralne; uprawiał także grafikę, zajmował się plakatem, ilustracją książkową, projektowaniem graficznym, filmem animowanym i...