NR 40

Feliks Michał Wygrzywalski (1875 - 1944)

Skały u brzegu Cypru, 1931

Olej, sklejka
33.00 x 45.00 cm

sygn. l.d.: F.M. Wygrzywalski / Cypr / 1931.

Feliks Michał Wygrzywalski (1875 - 1944) - Wygrzywalski Feliks Michał (1875-1944): malarz, reprezentant realizmu; studiował w akademii w Monachium i w Académie Julian w Paryżu; od 1893 często wyjeżdżał do Włoch, po 1900 kilka lat spędził w Rzymie; od 1908 mieszkał we Lwowie, skąd podróżował do Włoch; malował obrazy rodzajowe (Kozacy w łodziach, 1917; Escorado, 1922; Odpoczynek, po 1930), czasem o wymowie społecznej (Chleba nam...