NR 65

Józef Pankiewicz (1866 - 1940)

Ulica Dinan (z kotem) w Jerzual, 1906

Akwaforta, sucha igła
17.90 x 14.60 cm

sygn. oł. p.d.: Pankiewicz

Cena wywoławcza: 2000 zł
Pankiewicz, Warszawa 2006, poz. 70.
STAN ZACHOWANIA
Grafika w starym pp
STAN ZACHOWANIA
Grafika w starym pp
Józef Pankiewicz (1866 - 1940) - Malarz i grafik, jeden z pierwszych impresjonistów i symbolistów w polskiej sztuce przełomu XIX i XX w., inicjator koloryzmu w polskim malarstwie l. 20. i 30., pionier grafiki artystycznej