NR 69

Władysław Skoczylas (1883 - 1934)

Głowa starego górala (Jędrzej Chyc)

Sucha igła, ruleta
30.00 x 24.00 cm

sygn. p.d.: W. Skoczylas

Cena wywoławcza: 3500 zł

CENA UZYSKANA: 3500 zł

M. Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, poz. 74.
STAN ZACHOWANIA
grafika naklejona na tekturę
STAN ZACHOWANIA
grafika naklejona na tekturę
Władysław Skoczylas (1883 - 1934) - Grafik drzeworytnik, malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu międzywojennego, twórca nowoczesnego drzeworytnictwa w Polsce. Był współzałożycielem i członkiem ugrupowania Formistów, Rytmu, współorganizował Instytut Propagandy Sztuki; z grona jego wychowanków wywodzili się założyciele grupy Ryt; wielokrotnie wystawiał swe prace na ekspozycjach w kraju i za...