NR 11
Kserotypia, papier
31.30 x 25.50 cm
sygn. długopisem p.d.: K. Mikulski (6:10)
Autorska odbitka kserograficzna wykonana w latach 80. Artysta zafascynowany nową technologią druku wykonał i sygnował zestaw odbitek. Cześć podmalował akwarelą.
Kazimierz Mikulski (1918 - 1998) -
Malarz, rysownik i scenograf, jeden z wybitniejszych artystów 2. połowy XX w.; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u K. Sichulskiego) oraz aktorstwo w Studiu Dramatycznym przy Starym Teatrze w Krakowie; członek Grupy Młodych Plastyków i Grupy Krakowskiej; tworzył pod wpływem surrealizmu i malarstwa metafizycznego, niekiedy odwołującego się do form...