NR 29

Stanisław Wyspiański (1869 - 1907)

Szkic do projektu Akropolis na Wawelu

Ołówek, papier
42.00 x 34.00 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 3000 zł

CENA UZYSKANA: 3000 zł

Karta o wym.: 42 x 34 cm, natomiast kompozycja 21 x 34 cm. Projekt przebudowy wzgórza wawelskiego autorstwa Stanisława Wyspiańskiego i Władysława Ekielskiego nazywany Wawel-Akropolis.
Stanisław Wyspiański (1869 - 1907) - Malarz, i dramatopisarz.W Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie studiował pod kierunkiem F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. JEden z najważniejszych artystów okresu Młodej Polski.