NR 30

Stanisław Wyspiański (1869 - 1907)

Wystawa Jubileuszowa TAP „Sztuka”, 1904

Ołówek, kredka, bibuła
75.00 x 49.00 cm

sygn. p.d. kredką SW 1904

Cena wywoławcza: 6000 zł

CENA UZYSKANA: 6000 zł

Wyspiański zajmował się nie tylko organizacją wystawy, ale projektował też wystrój sali pod ekspozycję w Pałacu Sztuki przy pl. Szczepańskim 3. Artysta opracował również tekst i projekt druku Katalogu Świetlicy „Sztuki".
STAN ZACHOWANIA
ślady złożenia, naddarcia marginesów.
STAN ZACHOWANIA
Stanisław Wyspiański (1869 - 1907) - Malarz, i dramatopisarz.W Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie studiował pod kierunkiem F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. JEden z najważniejszych artystów okresu Młodej Polski.