NR 52

Alfons Karpiński (1875 - 1961)

Kot, lata 20. XX w.

Akwaforta
18.00 x 14.00 cm

Cena wywoławcza: 360 zł *

CENA UZYSKANA: 360 zł *

Odbitka późniejsza.
Odbitka późniejsza.
Alfons Karpiński (1875 - 1961) -
Malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu secesji; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (był uczniem m.in. L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego), Monachium, Wiedniu i Paryżu; wiele podróżował; był członkiem m.in. Secesji wiedeńskiej oraz Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”; wystawiał m.in. w Monachium, Rzymie, Antwerpii, Brukseli,...