NR 91

Władysław Zakrzewski (1903 - 1944)

Kolumna Zygmunta; Staromiejska brama, lata 30. XX w.

Miedzioryt, papier

Cena wywoławcza: 500 zł

CENA UZYSKANA: 500 zł

Kolumna Zygmunta, lata 30. XX w.Miedzioryt;
wym.: 15,5 x 14,0 cm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, oł. l.d.: tytuł.
Praca z teki „Warszawa".

Staromiejska Brama
Akwaforta; wym.: 6,4 x 4,7 cm;
Praca z teki „Warszawa".
wym.: 15,5 x 14,0 cm;
Praca z teki „Warszawa".

Staromiejska Brama
Praca z teki „Warszawa".
Władysław Zakrzewski (1903 - 1944) - Malarz i grafik; w l. 1922-1924 studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem Władysława Jarockiego i Józefa Pankiewicza; w 1926 wyjechał do Paryża na dalsze studia; w 1930 wrócił do kraju; w l. 1932-1937 studiował grafikę w warszawskiej ASP u Jana Wojnarskiego; początkowo uprawiał malarstwo, a od 1932 zajmował się wyłącznie grafiką.