NR 98

Yoshitora (Utagawa Yoshitora)

Teatr kabuki. Walka samurajów, 1855

Drzeworyt barwny, bibuła
35.50 x 23.00 cm

sygn.: Kinchoro Yoshitora; okrągła pieczęć aratame; owalna pieczęć datująca (Rok Królika 12 = 1855).

Cena wywoławcza: 500 zł

CENA UZYSKANA: 500 zł

STAN ZACHOWANIA
Stan zachowania: drobne przetarcia, na odwrocie niewielkie podklejenie po lewej. Minimalne ubytki.
STAN ZACHOWANIA
Yoshitora (Utagawa Yoshitora) - Japoński drzeworytnik i ilustrator książkowy tworzący w stylu ukiyo-e, aktywny w latach ok. 1850-1880. Był najstarszym uczniem Utagawy Kuniyoshi, bardzo łodnym artystą, stworzył ponad 60 grafik i zilustrował ponad 100 książek. W 1849 roku sworzył odważny, komiczny cykl grafik nazywany Dōke musha - "Zabawni wojownicy..." w skutek czego został usunięty ze szkoły i uwięziony na...